Kodeks Piłkarza

PUNKTUALNOŚĆ– nigdy nie spóźniaj sięna treningi i mecze.

HIGIENA- miej zawsze czysty sprzęt sportowy, a po treningu weźprysznic używając mydła lubżelu.

KULTURA OSOBISTA- szanuj trenera, pracowników klubu, rodziców, ludzi starszych oraz swoich kolegów z zespołu jak i z drużyn przeciwnych. – słownik prawdziwego piłkarza zaczyna się od słów DZIEŃ DOBRY, DZIĘKUJĘ, PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DO WIDZENIA, PROSZĘ PANA, TRENERZE. Dobrym zachowaniem możecie więcej osiągnąć w przyszłości.

DYSCYPLINA

- w czasie treningu zachowuj siętak jak przystało na prawdziwego piłkarza.

- kiedy mówi Trener lub kolega z zespołu nie przeszkadzaj rozmawiając lub robiąc inne rzeczy np. nie uderzaj piłki do bramki, nie odbijaj o ziemię, nie przeszkadzaj słuchać innym kolegom zaczepiając ich !

- trening jest waszym czasem w którym możecie stać się Mistrzami, nie zabierajcie sobie tej możliwości przez rozmowy i złe zachowanie które zabiera wam możliwość ćwiczenia umiejętności i gry

- Za złe zachowanie podczas treningu otrzymujesz żółtą kartkę- czyli upomnienie od trenera, jeżeli złe zachowanie powtórzy się jeszcze raz otrzymujesz drugą żółtą kartkę – czyli dwie żółte kartki dają już kartkę czerwoną, która jest wykluczeniem z treningu,A PRZECIEŻ CHCESZ JAK NAJWIĘCEJ BAWIĆ SIĘ PIŁKĄ I CIESZYĆ SIĘ Z GRY, WIĘC NIE ZABIERAJ SOBIE TEJ RADOŚCI I ZACHOWUJ SIĘ NA TRENINGU TAK ABY TRENER NIE MUSIAŁ POKAZAĆ CZERWONEJ KARTKI ZA ZŁE ZACHOWANIE.

PAMIĘTAJ -nauka w szkole równieżpomaga w myśleniu na boisku piłkarskim !

Na TRENINGU:

-motywuj siędo zajęći do jak najbardziejdokładnego wykonywaniaćwiczeń– to jest droga MISTRZA

- pamiętaj- trenujesz tylko i wyłącznie dla samego siebie,

-bądźzawsze w ruchu,startuj do piłki, nie czekaj ażsama do Ciebie dotrze , piłka szuka tylko tych którzy chcą ją dostać, jeśli nie pokażesz się koledze, nie dostaniesz piłki.

- staraj się wykonać podczas meczu rzeczy których nauczyłeś się w czasie treningu

-pamiętaj,że sygnałem do podania jest przede wszystkimTwoje wybiegnięcie na pozycję, a nie głos,

- nie wybijaj niepotrzebnie piłki do przodu– piłka to Twój przyjaciel, zawsze staraj się utrzymać ją przy sobie lub podać do kolegi z drużyny.

-nie bój się popełniać błędów- ucz się na nich !!!– jeśli nie popełnisz bledu nie będziesz wiedział co źle wykonujesz, staraj się poprawiać swoje błędy w następnym zagraniu.

Piłka nożna to gra zespołowa – jesteśmy PIŁKARSKĄ RODZINĄ!

FC !! WROCŁAW !!